Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Padání vlasů

O padání vlasů bychom si mohli povídat hodiny a stejně bychom neobsáhli všechny možné příčiny výpadku vlasu.

Za nejobtížnější proces, při padání vlasů beru přijmutí faktu, že vlasy , které zatím ještě zůstaly musí ve většině případů vypadnout, aby se mohl podpořit růst nových zdravých vlasů.

Můžeme se setkat s řídnutím vlasů, lokáním výpadkem vlasů nebo olamování vlasů.

Ve všech případech záleží na tom v jakém stavu je vlasová pokožka. Příčin padání vlasů může být mnoho, proto je nejlepší navštívit odborníka, který se na pokožku podívá a určí diagnozu.

Může se jednat například o hormonální nerovnováhu, záněty vlasové pokožky, stres a alopecie.

 

Lze říct, že jedno z nejkrásnějších období pro ženu je těhotenství. Ovšem je to i jedno z nejnáročnějších období pro ženské tělo. Nový život potřebuje všechny vitamíny, minerály a vodu. To vše ale příroda zařídila a v období očekávání nám přihrála hormonální koktejl, který nám dodává sílu vše překonat.

V průběhu těhotenství, se zvýší hladina estrogenu, která nám prodlužuje růstovou fázi vlasů. Máme tři fáze anagen(růstová), katagen( přechodná), telogen(klidová). Tato fáze určují v jakém stadiu se vlasy naházejí, a zda nám vlas ještě roste nebo čeká až váček uvolní vlas a vlas vypadne a nahradí jej nový. Po porodu, se hladina estrogenu začíná vracet do normálu a proto, vnímají ženy větší výpadek vlasů. Jedná se o velice přirozený jev, který se sám ustálí a vrátí se zpět do normálu.

 

problémem jménem lupy se dennodenně potýká nejeden z nás. Dokonce lze bez nadsázky říci, že se jedná o nejrozšířenější estetický problém vlasové pokožky. 

Co jsou lupy?

Jedná se o odumřelé buňky vlasové pokožky. Pokud se začnou tvořit, je to jasný signál, že pokožka není zcela v pořádku. Lupy dělíme na suché a mastné. Suché lupy se odlupují, můžeme je tedy snadno zpozorovat na oblečení. Mastné lupy naopak ulpívají na pokožce hlavy a obvykle je doprovází svědění. Lupy dokážou pořádně potrápit. Je tedy pochopitelné, že se tohoto nepříjemného problému chceme co nejdříve zbavit. Často se tak uchýlíme k běžně dostupným prostředkům v naději, že reklamní slogany slibující zázračnou pomoc jsou pravdivé. Bohužel se tak ale nevědomky dostáváme do začarovaného kruhu. Látky obsažené v tzv. šamponech proti lupům vlasovou pokožku v podstatě zalepí, a tak nemá šanci se dále odlupovat. Zdánlivě tak dosáhneme požadovaného výsledku a domníváme se, že je po problému. Ten se však naopak prohloubí a po pár měsících se může projevit jako lupénka či seborea . Je důležité si uvědomit, že lupy jsou pouze viditelným důsledkem jiného, často skrytého problému. Pokud se tedy chceme lupů skutečně, ne jen pouze zdánlivě zbavit, je nezbytné odhalit pravou příčinu jejich vzniku. Poté můžeme přistoupit k účinnému řešení, na což šampon proti lupům obvykle nestačí. K nalezení skutečné příčiny problému nám může pomoci Diagnostika vlasové pokožky pomocí trichokamery.

Proč se tvoří lupy?

A jaké jsou tedy obvyklé příčiny lupovitosti? Nejčastějším viníkem je dehydratace vlasové pokožky. Kůže ztrácí svou elasticitu, praská a odlupuje se. Ve snaze vyrovnat se s tímto problémem a co nejdříve se obnovit, dochází k rychlejší regeneraci a v důsledku toho ke stále většímu odlupování.Tento proces může být doprovázen svěděním a také přemnožením mikroorganismů na pokožce. Nejčastěji se jedná o kvasinky rodu mallasezia, které způsobují narušení pokožky. Tělo proto vyšle signál k rychlejší obnově postižené oblasti, a tím opět vznikají odumřelé kožní buňky. Říká se, že krása vychází zevnitř. Co z tohoto tvrzení vyplývá? Pokud je náš organismus dlouhodobě vyčerpaný, ať už nedostatkem spánku či důležitých vitamínů a minerálů, koledujeme si o lupy (a také o další problémy). Dnešní uspěchaná doba plná stresu nám bohužel ke zdravé pokožce také nepřispívá.

Jak lupům předejít?

Prevence je základ. Je důležité vlasovou pokožku řádně čistit vhodně zvolenými, šetrnými kosmetickými přípravky. Měli bychom dbát také na její hydrataci, protože pouze dobře hydratovaná a vyživená pokožka může produkovat zdravé vlasy. Po umytí vlasů je vhodné pokožku vyfoukat vlažným vzduchem, aby ve vlhkém prostředí nedocházelo k množení škodlivých mikroorganismů. Během horkých letních dní na to často zapomínáme, ale v prevenci proti lupům je to velmi důležité. Vhodná je také duševní hygiena, která pomáhá zvýšit naši odolnost vůči stresu. Zapomínat bychom neměli na dostatek kvalitního spánku, během kterého dochází k regeneraci celého organismu. Zdravý a pestrý jídelníček zajistí dostatek potřebných živin. Významnou roli hraje také dostatečný pitný režim. Pokud se přesto lupy objeví, rozhodně bychom neměli problém podcenit. Dlouhodobé neřešení problému s olupováním pokožky může vést k závažnějším dermatitidám nebo lupénkám.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Lískovecká 2703
738 07 Frýdek-Místek

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)
© HeadSpa
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz